Албанците

  во

  Пред денешната средба на премиерот и претседател на СДСМ Зоран Засев со лидерот на Алијансата за Албанците за поддршка за консензуален кандидат за претседател, ...
  сите 126 | | | веќе видена

  За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Само поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов се јави на партискиот оглас на СДСМ за пријавување кандидати за претседател на државата кој заврши вчера. Паралелно со ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Партискиот оглас на СДСМ за пријавување кандидати за претседател на државата заврши во вторникот, а официјално е позната само кандидатурата на поранешниот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, пред околу една година со писмо му се обрати на Зоран Заев потсетувајќи ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Партискиот оглас на СДСМ за пријавување кандидати за претседател на државата заврши вчера, а официјално е позната само кандидатурата на поранешниот амбасадор ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Партиски извори во СДСМ за Makpress.mk велат дека Зоран Заев, иако завчера рече дека сака да остане прв човек на извршната власт, сепак има 50 отсто шанси да ...
  сите 99 | | | веќе видена