Албанците

  во

  Претседателот на Собранието на Косово и лидер на Демократската партија на Косово (ПДК) Кадри Весели, по повод 18-годишнината од потпишувањето на Охридскиот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Косово и лидер на Демократската партија на Косово (ПДК) Кадри Весели, по повод 18-годишнината од потпишувањето на Охридскиот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Косово и лидер на Демократската партија на Косово (ПДК) Кадри Весели, по повод 18-годишнината од потпишувањето на Охридскиот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Косово и лидер на Демократската партија на Косово (ПДК) Кадри Весели, по повод 18-годишнината од потпишувањето на Охридскиот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Извесен број Албанци од Косово кои ѝ се придружиле на Исламска држава и продолжуваат да војуваат во Сирија, собрани се во една етнички чиста единица под ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, присуствувал на забава во општината Дечани во јуни, на која имало пукање од огнено оружје, јавуваат косовските ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Овие војници минале обука и се одлично подготвени. Некои жители на Косово кои се приклучиле на Исламската држава во Сирија и натаму се активни. Групата која ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Извесен број Албанци од Косово кои ѝ се придружиле на Исламска држава и продолжуваат да војуваат во Сирија собрани се во една етнички чиста единица под називот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Парламентот на Р Албанија е пред усвојување нов закон, што овозможува сите Албанци родени во други земји, а кои може да го докажат своето албанско потекло, да ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кај македонскиот народ, во неговата потсвест, опстојува некоја необјаснива, невидлива сила што во најтешките времиња го прави жилав и издржлив Според ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Јас сум премногу ангажирана затоа не ја држам редовно под контрола, инаку она без мене не може ништо – му вели специјалната обвинителка Катица Јанева на ...
  сите 509 | | | веќе видена

  Итни и неодложни предвремени парламентарни избори е единственото решение за разрешување на актуелната политичка криза во земјава, смета најголемата опозициска ...
  сите 248 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Гостивар и генерален сектерат на Алијанса за Албанците Арбен Таравари, се огласи по третото продолжение на снимките за аферата ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Американскиот експерт за Балканот, Даниел Сервер, изјави дека „не е мудра“ неодамнешната изјава на српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ за ...
  сите 85 | | | веќе видена