Албанците

  во

  Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи, кој е поранешен дипломат, во неговата последна колмна за Дојче Веле на македонски јазик вели дека ќе ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Причина за категоричното противење на Белград на приемот на Косово во светската полициска организација е стравот дека доколку Приштина успее во нејзината ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи, кој е поранешен дипломат, во неговата последна колумна за Дојче Веле на македонски јазик вели дека ќе ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поддршка за референдумот но координација и делување пред уставните промени, им сугерираат интелектуалците од Албанија на албанскиот политички фактор во ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Министерот за Европа и надворешни работи на Албанија, Дитмир Бушати, својата официјална посета на Македонија ја започна со средба со собранискиот спикер, Талат ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Договорот меѓу Македонија и Грција има исклучително значење за демократската стабилност во регионот и за нашата заедничка евроатлантска перспектива. Затоа ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Договорот помеѓу Македонија и Грција е од големо значење не само за двете земји туку и за безбедноста и стабилноста на целиот регион порача шефот на ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска, на покана на Европскиот Парламент имаше свое обраќање пред европратениците на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  - Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска ги повтори неговите заложби за, како што вели „корекција на границите“, изразувајќи уверување дека со тоа Косово ќе ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Соединетите Американски Држави силно го поддржуваат Договорот од Преспа и очекуваат тој да се спроведе, за да се пречека Македонија како 30-та земја членка на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Приштина, 13 септември 2018 (МИА) – Причина за категоричното противење на Белград на приемот на Косово во светската полициска организација е стравот дека ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Договорот меѓу Македонија и Грција има исклучително значење за демократската стабилност во регионот и за нашата заедничка евроатлантска перспектива. Затоа ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Причина за категоричното противење на Белград на приемот на Косово во светската полициска организација е стравот дека доколку Приштина успее во нејзината ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Албанските интелектуалци од Албанија денеска ги повикаа граѓаните на Македонија да му кажат ''ДА'' на референдумот на 30 септември, јавува Журнал . На ...
  сите 22 | | | веќе видена