Албанците

  во

  Хаосот создаден попладнево во Куманово, како резултат на овие мерки, ја зголеми загриженоста на граѓаните уште повеќе. Од паниката нема никаков придонес затоа ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Од политичката партија Алијанса за Албанците реагираат дека строгиот полициски час, со кој Владата забрани движење во општина Куманово во текот на целиот ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Владата на Северна Македонија попладнево воведе полициски час во Општина Куманово – целосна забрана за движење преку викенд, со почеток од 21:00 часот во петок ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Владата попладнево воведе полициски час во општина Куманово – целосна забрана за викенд, со почеток од 21 часот во петок (денес) до 17 часот во понеделник. ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Хаосот создаден попладнево во Куманово, како резултат на владините мерки, ја зголеми загриженоста на граѓаните уште повеќе, наведуваат во соопштението од ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Новиот специјален претставник веднаш ја презема должностаНекогашниот премиер на Косово Рамуш Харадинај оценил дека ЕУ го успорува процесот со именување на ...
  сите 151 | | | веќе видена

  СДСМ води со 3,3 отсто пред ВМРО-ДПМНЕ, покажуваат резултатите од анкетата на Националниот демократски институт, која е спроведена во периодот пред да се ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Доколку се одржат парламентарни избори социјалдемократите би ја задржале власта. За СДСМ би гласале 22,9 отсто, а поддршката за ВМРО-ДПМНЕ изнесува 19,6 отсто, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Комисијата за социјална политика при Демократската партија на Албанците на прес-конференција ги критикуваше постапките на властите во ситуација на пандемија во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најважно е дека северномакедонското знаме се вее на јарболот. Сè друго ќе помине. Вака професорот на Правниот факултет „Јустинијан Први“, воедно и сопруг на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Професорот на правниот факултет Јустинијан Први Тони Десковска кој и е сопруг на министерката за правда продолжува да користи кованици изведени од новото ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ, веруваме без лоша намера објави видео-снимка од астмосферата на еден од натпреварите на Црвена Звезда, но потоа брзо ја избриша и јавно се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Словенецот Лука Дончиќ објави видео-снимка од еден натпревар на Црвена Звезда, а таа негова снимка крена голема прашина. Дончиќ брзо и ја избриша. Станува збор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Петар Гошев е ветеран во македонската политика, кој внимателно го дозира своето присуство во јавноста. Иако неговото мислење секогаш е барано и ценето, тој се ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во актуелната состојба во Албанија и низ целиот свет поради пандемијата со Ковид19, довербата во Бога е најсилниот столб на кој може да се потпре човекот. Ова ...
  сите 9 | | | веќе видена

  ​Ја поздравуваме одлуката на судот во пресрет на предвремените парламентарни избори; добредојден сигнал за слободни избори. Оваа пресуда ја потврдува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во актуелната состојба во Албанија и низ целиот свет поради пандемијата со Ковид19, довербата во Бога е најсилниот столб на кој може да се потпре човекот. Ова ...
  сите 9 | | | веќе видена