Албанците

  во

  Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за време на гостувањето во вчерашната емисија „Само вистина“ објасни зошто нема повеќе да стои придавката ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Скандалозен настап на националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за време на гостувањето во вчерашната емисија на “Само вистина“. Тој се обиде да ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за време на гостувањето во вчерашната емисија „Само вистина“ објасни зошто нема повеќе да стои придавката ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски за време на гостувањето во вчерашната емисија на “Само вистина“ се обиде да објасни зошто нема повеќе да стои придавката македонски на ниту ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската, Љуљзим Баша, обвини дека Албанците секој ден стануваат се посиромашни од корупцијата на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во Скопје се сретна со американскиот помошник државен секретар, Вес Мичел и Амбасадорот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Идејата за корекција на границите е многу деликатна и претставува играње со судбината не само на Косово, туку и на албанската нација, изјави албанскиот премиер ...
  сите 321 | | | веќе видена

  Во дебата на тема референдумот и Албанците, во емисијата “Патот кон“ на Алсат-м телевизија, соговорниците припадници на албанската етничка заедница, едногласно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша верува дека идејата за размена на територии меѓу Косово и Србија е проект на Белград, јави дописникот на ...
  сите 321 | | | веќе видена

  Сакаат да ја докусурат Македонија и да ја распаднат нацијата преку брутална и агресивна кампања, обвини Ефтим Клетников од „Македонски манифест“, според кого, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Идејата за корекција на границите е многу деликатна и претставува играње со судбината не само на Косово, туку и на албанската нација, изјави албанскиот премиер ...
  сите 321 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во Скопје се сретна со американскиот помошник државен секретар, Вес Мичел и Амбасадорот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Во дебата на тема референдумот и Албанците, во емисијата “Патот кон“ на Алсат-м телевизија, соговорниците припадници на албанската етничка заедница, едногласно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Идејата за корекција на границите е многу деликатна и претставува играње со судбината не само на Косово, туку и на албанската нација, изјави албанскиот премиер ...
  сите 321 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со американскиот помошник државен секретар, Вес Мичел и амбасадорот ...
  сите 169 | | | веќе видена