Албанците

  во

  Во Собранието денеска е формирана Комисијата за помирување, на иницијатива на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија”. ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Се формира телото за помирување во Собранието. Определен е форматот на телото, во него ќе учествуваат координаторите на пратеничките групи, потпретседатели на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во Собранието се формираше меѓупартиското парламентарно тело за помирување. Во телото ќе членуваат потпретседателите на Собранието, координаторите на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Во Собранието денеска е формирана Комисијата за помирување, на иницијатива на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Се формира телото за помирување во Собранието. Определен е форматот на телото, во него ќе учествуваат координаторите на пратеничките групи, потпретседатели на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Во Собранието денеска е формирана Комисијата за помирување, на иницијатива на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија". ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Се формира телото за помирување во Собранието. Определен е форматот на телото, во него ќе учествуваат координаторите на пратеничките групи, потпретседатели на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Членот на Алијансата за Албанците, Сурија Рашиди, го напушти состанокот што се одржува кај претседателот на Собранието, Талат Џафери. Тој вели дека не се јасни ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Во Собранието денеска е формирана Комисијата за помирување, на иницијатива на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Во најновата емисијата Клик Плус на ТВ 21, беше лидерот на Движењето БЕСА, Билал Касами, кој зборуваше за уставните промени. Меѓу другото, Касами рече дека ...
  | | веќе видена

  Сурија Рашиди од Алијансата за Албанците ја напушти координацијата кај претседателот на Собранието Талат Џафери на која се договора формирање на собраниско ...
  сите 72 | | | веќе видена