Архива на вести за 12 Јули 2019

Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во првиот круг на Драфтот во ...
сите 24 | | | веќе видена

Дваесет години од геноцидот во Сребреница и страшен масакр на силите на четничкиот агресор невини цивили. Денес, 20 години подоцна, многу жртви сè уште ...
сите 45 | | | веќе видена

Вкусен крем карамел од плех. 10 јајца 1 л. млеко 1 шолја шеќер (+4 лажици) 1 кесе ванила Се матат убаво јајцата со миксер и се става шеќерот. Се долева млеко и ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како гостин во студиото на Клан Македонија за преговорите на власта со опозицијата за Законот за јавно обвинителство со кој треба да се ...
сите 66 | | | веќе видена

Водата е течност која е многу важна за нашето здравје и добросостојба, но голем дел од луѓето забораваат на редовната хидратација. Нутриционистите и докторите ...
сите 4 | | | веќе видена

На 6 јули 2008-ма светот застана за момент бидејќи во финалето на Вимблдон се судрија Роџер Федерер и Рафаел Надал. Швајцарец прв, Шпанецот втор на АТП листата ...
сите 245 | | | веќе видена

Соопшти денеска Државниот инспекторат за земјоделство по спроведените контроли во шест откупни компании во Велес, Свети Николе, Кочани, Кривогаштани и Битола. ...
сите 10 | | | веќе видена

По страшното невреме кое го зафати грчкиот остров Халкидики веќе втор ден по ред се санираат штетите и се трага по исчезнатите лица.Сведоци за КУРИР ...
сите 37 | | | веќе видена

Трансфер сагата на Антоан Гризман заврши, од денеска тој е фудбалер на Барселона која ја плати откупната клаузула и потпиша со францускиот фудбалер. Шпанија ...
сите 176 | | | веќе видена