Архива на вести за 12 Јули 2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. ...
сите 73 | | | веќе видена

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на Вимблдон и тоа откако денеска во полуфиналето беше подобар од упорниот Шпанец, Роберто Баутиста Агут ...
сите 269 | | | веќе видена

Пред два дена, ТВ Стар објави прилог за бездомно куче, кое во “заложништво” држело семејство во Штип. Во прилогот се наведува дека кучето повремено било ...
сите 21 | | | веќе видена

Пилот проект наречен Интеркултурна школа Дунав – школа во Вуковар, која од останатите требало да се разликува по својот мултикултурен пристап, веќе замина во ...
| | веќе видена

Пилотот на Ферари, Чарлс Леклер беше потсетен на еден инцидент со Макс Ферстапен уште од 2012 година, кога и двајцата се натпреваруваа во картинг сериите. ...
сите 60 | | | веќе видена

Дали сте знаеле дека на сокот од моркови ако му додадете неколку зачини ќе биде неверојатен лек за воспаленија? Ако исхраната не ви е баш најздрава, во вашето ...
сите 31 | | | веќе видена

Маурицио Сари планирал во Јувентус да работи со 23 фудбалери, што значи дека „старата дама“ ќе треба да продаде неколку фудбалери за да ја добие според ...
сите 24 | | | веќе видена

Иран денеска ја повика Велика Британија веднаш да го ослободи нивниот танкер, кој британската кралска морнарица го заплени минатата недела во Гибралтар поради ...
сите 196 | | | веќе видена

Александра Пријовиќ, младата сопруга на Филип Живојновиќ, беше фантастично расположена на фестивалот „Влез“, каде се Прија се појави во жежок шорц, високи ...
сите 38 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ во недела го очекува нова пресметка со Роџер Федерер и тоа на најголемата можна сцена во тенисот, „Централниот терен“ на Вимблдон, но Србинот ...
сите 272 | | | веќе видена

Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа и нејзината партнерка Анастасија Комардина од Русија се изборија за финале, борба за титулата на ИТФ фјучерсот во Гецо ...
сите 11 | | | веќе видена