(ВИДЕО) Владини претставници на доделување донација од 85 респираторни машини и 25 кислородни концентратори наменети за инфективните одделенија во државата: Солидарноста нѐ прави посилни во борбата за надминување на корона кризата


2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор на странска помош во земјава, а во присуство на полскиот ...
| | веќе видена | слични

"Се работи за заштитни и дезинфекциски средства, поточно над 100 илјади заштитни маски и преку 10 илјади литри средства за дезинфекција. Но не станува збор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во улога на национален координатор на странска помош, а во присуство на полскиот амбасадор Војчех ...
| | веќе видена | слични

Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) регион Охрид изминатиов период доби донацијата од членовите на Охридското социјално друштво „Св. Наум Охридски“ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Комората на сметководители на Македонија при Сојузот на стопански комори, денес обезбеди дигитален пулт за бесконтактно мерење на температура и за дезинфекција ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се ...
| | веќе видена | слични

Четири македонски компании донираа вкупно 85 неинванзивни респиратори и 25 кислородни концентратори, наменети за поддршка на дишење и третман на пациенти во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 170 | | | веќе видена

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот ...
сите 390 | | | веќе видена

Посмртно е откриен Ковид-19 кај 53-годишен скопјанец кој починал вчера, семејството го зело од болница и го погребало според сите верски и народни обичаи, без ...
сите 383 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Владини претставници на доделување донација од 85 респираторни машини и 25 кислородни концентратори наменети за инфективните одделенија во државата: Солидарноста нѐ прави посилни во борбата за надминување на корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: