УНИЦЕФ донира респиратори за здравствените установи

2 копии

Продолжува голема хуманитарна акција на асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа-АПИС. Денеска ХТЛ Македонија донираше медицинска опрема во вкупна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Продолжува серијата донации на компаниите, членки на АПИС, во здравствените институции кои се во првите борбени редови при соочувањето со пандемијата од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Започна голема хуманитарна акција на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа, АПЕКС Македонија донираше медицинска опрема во вкупна вредност од 40.000 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии
3 копии

Министерот Филипче се заблагодари на Европската унија за оваа значајна помош. „Тие беа едни од првите кои што ја понудија помошта и навистина пристигна. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Она што го има во бомбата од мојот разговор со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, е нешто што јас многу пати сум го кажал и во јавноста, вели лидерот ...
сите 366 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ, Венко Филипче попладнево се сретнаа со здратвствени работници ...
сите 269 | | | веќе видена

Вечерва во Пробиштип претседателот на најголемата политичка опција во Македонија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најпрвин им се заблагодари на жителите кој го ...
сите 244 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 92 | | | веќе видена

Десетина дена пред настаните во Собранието, Шекеринска им читала приказна на својата ќерка и ќерката на нејзиниот противкандидат, Игор Дурловски. Ова го ...
сите 210 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 136 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНИЦЕФ донира респиратори за здравствените установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: