МТСП: Обезбедени 658 пакети со храна за жртви на семејно насилство

Владата усвои Програма за финансирање на програмските активности на здруженијата и фондациите за мерки за справување со КОВИД-19 кризата. Согласно Програмата, ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе им даде половина милион евра на невладини организации, или конкретно 488 илјади евра, за да и помогнат преку итни мерки во справувањето со кризата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата попладнево на седница ја усвои Програмата за финансирање на програмските активности на здруженијата и фондациите за мерки за справување со КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Програмата за финансирање на програмските активности на здруженијата и фондациите за мерки за справување со ...
| | веќе видена | слични

На денешната редовна 61-ва седница Владата ја разгледа информацијата за активностите на Министерството за внатрешни работи и на инспекциските служби за ...
| | веќе видена | слични

Седум илјадитиот оброк го поделивме во рамки на хуманата акција што ја почнавме од почетокот на здравствено-економската криза во нашата држава предизвикана од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Министерот Филипче се заблагодари на Европската унија за оваа значајна помош. „Тие беа едни од првите кои што ја понудија помошта и навистина пристигна. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати од Општина Карбинци на граѓаните и потенцираше дека ова се избори во кои одлучуваме во каква иднина ...
сите 541 | | | веќе видена

„Нашата држава има ситуација во која мораме да избереме парламент. Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ...
сите 286 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 155 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 269 | | | веќе видена

Она што го има во бомбата од мојот разговор со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, е нешто што јас многу пати сум го кажал и во јавноста, вели лидерот ...
сите 51 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Обезбедени 658 пакети со храна за жртви на семејно насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: