„Нивеа“ обезбедува донации за националните организации во Македонија


3 копии

Се надевам дека нашата земја ќе ги препознае силните заложби на Канада за интернационализам и агендата за зајакнување на меѓународната соработка во 21 век и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Продолжува серијата на донации на компаниите, членки на АПИС , во здравствените институции кои се на првите борбени редови при соочувањето со пандемијата од ...
| | веќе видена | слични

ДЕНЕСКА ХТЛ МАКЕДОНИЈА ДОНИРАШЕ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВО ВКУПНА ВРЕДНОСТ ОД 20.000 ЕВРА НА ГРАДСКАТА ОПШТА БОЛНИЦА 8МИ СЕПТЕМВРИ ВО СКОПЈЕ Продолжува серијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна голема хуманитарна акција на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа, АПЕКС Македонија донираше медицинска опрема во вкупна вредност од 40.000 ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
3 копии

Министерот Филипче се заблагодари на Европската унија за оваа значајна помош. „Тие беа едни од првите кои што ја понудија помошта и навистина пристигна. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека сме кадарни, дека знаеме, покажавме љубов, целиот свет дојде да ни се поклони на мудроста и храбрите одлуки. Знаеме како да продолжиме заедно ...
сите 317 | | | веќе видена

Пред три месеци, кога во земјава имаше 50 или 60 позитивни случаи на Ковид-19, се воведуваше карантин, ограничување на движење и други мерки. Потоа, нашата, но ...
сите 166 | | | веќе видена

Македонија има огромен потенцијал за инвестиции во подрачјето на RND (Центри за истражување и развој), рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во ...
сите 212 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 172 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нивеа“ обезбедува донации за националните организации во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: