МТСП: Обезбедени 658 пакети храна за жртви на семејно насилство

10 копии

Владата синоќешната едница ја разгледа и усвои Програмата за финансирање на програмските активности на здруженијата и фондациите за мерки за справување со ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе им даде половина милион евра на невладини организации, или конкретно 488 илјади евра, за да и помогнат преку итни мерки во справувањето со кризата ...
| | веќе видена | слични

На денешната редовна 61-ва седница Владата ја разгледа информацијата за активностите на Министерството за внатрешни работи и на инспекциските служби за ...
| | веќе видена | слични

Седум илјадитиот оброк го поделивме во рамки на хуманата акција што ја почнавме од почетокот на здравствено-економската криза во нашата држава предизвикана од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Министерот Филипче се заблагодари на Европската унија за оваа значајна помош. „Тие беа едни од првите кои што ја понудија помошта и навистина пристигна. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 357 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Обезбедени 658 пакети храна за жртви на семејно насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: