Белграѓани ја исвиркаа Ејми Вајнхаус

Европската турнеја на популарната пејачка Ејми Вајнхаус почна во саботата вечерта со скандал на концертот во Белград. Публиката собрана на тврдината Калемгдан буквално ја исвирка Ејми, која практично и не запеа за време на концертот , кој траеше само еден час и 11 минути. Концертот на кој, како што објавуваат српските медиуми, присуствуваше половина Белград, минал во обиди на пејачката да се одржи на нозе и нешто да испее, за што најмногу ~ помагале членовите од бендот, кои свиреле одлично. Ејми Вајнхаус, која е познат скандалмајстор, на почетокот на концертот ја „поздрави Атина“, а нешто подоцна и „публиката во Њујорк“. Таа зборуваше неповрзани и неразбирливи работи, а отпеа само неколку стихови од своите популарни песни, јавуваат српските медиуми. Околу полноќ таа ја напушти сцената без да го отпее најголемиот хит „Рихеб“, по што од публиката се слушнаа свирежи. Сепак, за с` да не биде така црно на концертот на Калемгдан се погрижи американскиот музичар Моби, кој со својот настап буквално ја крена ...
| | веќе видена | слични

Менаџментот на Вајнхаус донесе драстична одлука и ја откажа целата турнеја на пејачката. Се чини дека таа ќе мора цврсто да ги убеди дека ги решила проблемите со дрогата и алкохолот прек пак да добие можност да се врати на сцена! Во соопштението на менаџментот пишува: „ Ејми Вајнхаус ги откажува сите закажани концерти на европската турнеја“- пренесе Ројтерс. По неславниот настап во Белград каде таа немаше сили и концентрација да испее ниту една песна, ниту пак беше свесна каде се наоѓа, беа откажани концертите во Атина и Истанбул, а сега се откажани и сите останати во европската турнеја. Пред Еjми да добие можност да се врати на сцената ќе мора сериозно да поработи на проблемите со дрогата и алкохолот. Во спротивно ова може да значи крај на нејзината кариера./www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

После ваквите драстични одлуки на нејзиниот менаџмент, прашањето е дали пејачката ќе успее некогаш да се врати на сцена. Ејми Вајнхаус ги откажа сите закажани концерти на европската турнеја, стои во соопштението од нејзиниот менаџмент а пренесува Ројтерс. Ејми после дебаклот во Белград, најпрвин ги откажа концертите во Атина и Истамбул.Но, по се изглед не е во состојба да одработи ниту еден настап на турнејата. Ваквата одлука би можела да биде точка на нејзината турбулентна кариера, која балансираше измеѓу крајности – од совршени песни и вокални способности до злоупотреба на алкохол и дрога.
| | веќе видена | слични

Портпаролот на британската пејачка Ејми Вајнхаус соопшти дека таа ги откажала сите концерти, планирани во нејзината летна европска турнеја по скандалозниот настап во Белград. Претходно беше најавено дека се откажани само настапите во Истанбул и Атина. Крис Гудман рекол дека Ејми “се откажува од сите планирани настапи“. Нејзиниот концерт во саботата на Калемегдан, беше нејзиниот прв концерт на сега откажаната турнеја. На концеротот, Ејми беше исвиркана затоа што едвај стоеше на нозе и не ни запеа. Вчера беше соопштено дека Ејми ги откажала само концертите во Истанбул и Атина, а сега ги откажа и останатите настапи, од кои последниот беше најавен за 15 август во Букурешт. Една недела пред концертот во Белград, Ејми излегла од центар за рехабилитација.
| | веќе видена | слични

Откако на белградската публика и приреди концерт за кој некои бараа враќање на парите, Ејми Вајнхаус одлучи да одложи дел од европската турнеја и да откаже неколку концерти. Таа вчера требаше да настапи во Истамбул, а утре во Атина, но по фијаското во Белград тие концерти беа откажани. Следниот настап, според распоредот, би требало да се случи во Шпанија во јули. Менаџерскиот тим на британската музичка ѕвезда им се извини на обожавателите, нагласувајќи дека таа во ваква состојба не може да даде се од себе на концетите. Менаџерите објаснија дека засега најдобра одлука е нејзино враќање дома. Вајнхаус во саботата во Белград имала проблеми со одржување рамнотежа и со пеење на сопствените стихови, а на моменти изгледала максимално изгубена. Гледајќи дека пејачката не знае за себе, публиката гласно негодувала, а на крај, со бурно свиркање ја испратила од сцената.
| | веќе видена | слични

По резилот што се случи во Белград, а за кој се пишуваше во цел свет, менаџментот на пејачката се обиде колку што може да ја поправи ситуацијата. Медиумската прашина која ја предизвика скандалозниот концерт на Ејми Вајнхаус во Белград во саботата се уште не стивнува. Откако сите светски медиуми ја пренесоа веста за катастрофалниот концерт на Ејми, нејзиниот менаџмент излезе со официјално соопштение. „Ејми сфати дека во оваа состојба не може да го даде најдоброто од себе. И покрај тоа што сметаше дека ќе може да ги исполни своите обврски, Ејми се согласи со својот менаџмент дека не е во состојба да го даде максимумот и дека ќе се врати дома. Истовремено, таа би сакала да се извини на своите фанови кои сакаа да го видат нејзиниот настап, но смета дека за сега е најдобро да се откажат претстојните концерти“, се наведува во соопштението на нејзиниот портпарол, додавајќи дека таа била свесна за своите грешки. Интересно е тоа што за прв пат пејачката упати вакво извинување до публиката бидејќи до сега најчесто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медиумската прашина која ја предизвика скандалозниот концерт на Ејми Вајнхаус во Белград во саботата се уште не стивнува. Откако сите светски медиуми ја пренесоа веста за катастрофалниот концерт на Ејми, нејзиниот менаџмент излезе со официјално соопштение. “Ејми сфати дека во оваа состојба не може да го даде најдоброто од себе. И покрај тоа што сметаше дека ќе може да ги исполни своите обврски, Ејми се согласи со својот менаџмент дека не е во состојба да го даде максимумот и дека ќе се врати дома. Истовремено, таа би сакала да се извини на своите фанови кои сакаа да го видат нејзиниот настап, но смета дека за сега е најдобро да се откажат претстојните концерти“, се наведува во соопштението на нејзиниот портпарол, кој додал дека таа била свесна за своите грешки. Интересно е тоа што за прв пат пејачката упати вакво извинување до публиката бидејќи до сега најчесто ваквите настапи ги правдаше со стрес, умор или некој изненаден вирус. Таа се уште не одлучила колку долго ќе отсуствува од турнејата која скоро ...
| | веќе видена | слични

По катастрофалниот концерт во Србија, Ејми Вајнхаус откажува два настапа. Таа беше постојано на рехабилитација, којашто ја забрза поради нејзината турнеја. Но, сега, нејзините менаџери изјавуваат дека концертите во Истанбул и Атина биле откажани, бидејќи таа не може да настапува и смета дека вака е најдобро. Нејзината турнеја ќе продолжи на осми јули во Шпанија. Таблоидите во Велика Британија минатиот месец беа преполни со изјави од лекарите, кои се грижеа за Вајнхаус, која е долгогодишен зависник на алкохолот, дека време е да застане на нозе и да се отрезни, бидејќи ова ѝ е последна шанса. Тие биле многу строги поради сериозноста на нејзината ситуација и ѝ велеа на Ејми дека нејзината ситуација е тешка, но мора да се справи со неа. Засега, Вајнхаус ќе биде во Англија, на кратка пауза. Тамара Мисирлиевски Повеќе содржини од денеска – ТУКА
| | веќе видена | слични

Менаџерскиот тим одлучи да ја пензионира Ејми Вајнхаус и пејачката „со години“ нема да се појави на сцена, пишува британскиот таблоид Sun. Менаџерот на проблематичната пејачка конечно пресече, откако открил дека Вајнхаус пред да се посрамоти на сцената во Белград , зад сцената наводно прошверцала, алкохол. Реј Косберт никогаш досега не и сугерирал на Вајнхаус како да си го живее животот, бидејќи тој не сака да се расправа. Но сега, за нејзино добро и за целосно да не го изгуби здравјето, тој одлучи да ја пензионира и на „неопределено“ време да ги одложи нејзините настапи. Извор близок до пејачката вели дека на Реј му е особено тешко што со години ја гледа како самата се уништува. Сега рече дека е доста со сето тоа и дека ќе мора неколку години да ја тргне од сцената, вели изворот. Сите останати 11 концерти од европската турнеа се откажани, а на Ејми и претстои долг период на рехабилитација. За жал, ова не е прв пат Вајнхаус јавно да се посрами, се чини дека понижувањето, а не успехот станаа ...
| | веќе видена | слични

По неверојатната бламажа што Ејми Вајнхаус ја доживеа на (помалку од половичниот) концерт во Белград, изгледа дека крајот на нејзината кариера е многу извесен. Освен што нејзиниот менаџерски тим ги откажа преостанатите 11 концерти, извор близок на пејачката најави и нејзино повлекување, кое би можело да трае со години. Изворот, во краток разговор за The Sun кажа дека менаџерот Реј Козберт до сега не сакал да се меша во животот на Ејми, но поради нарушеното здравје и живот, тој ја замолил да се пензионира: „Исклучително тешко му беше на Реј да ја гледа како со години влегува во невољи. Има многу работи кои таа може да ги направи, но кога е многу - многу е. Таа си заминува од сцената, а овој пат тоа може да трае со години“. „Ејми сфати дека во ваква состојба не може да го даде најдоброто од себе. Иако сметаше дека ќе може да ги исполни своите обврски, таа се сложи со својот менаџмент дека не е во состојба за максимумот и дека е време да се врати дома. Истовремено, таа би сакала да им се извини на своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 339 | | | веќе видена

Денеска на пладне по телефон ќе разговараат македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ за последните недоразбирања на релација ...
сите 467 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 158 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 96 | | | веќе видена

Екипата на Струмица Денес има можост ексклузивно да разговара со Aлександар T., момчето од Струмица, единствениот Македонец кој беше сведок во ужасниот ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белграѓани ја исвиркаа Ејми Вајнхаус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: