Дневник

Грчките медиуми предупредуваат дека западните земји ќе извршат силен притисок врз Атина да дозволи прием на Македонија во НАТО под привремената референца. Тоа, ...
сите 356 | | | веќе видена

Објави, па по неколку часа се премисли и коригираше - престижниот британски „Фајненшл тајмс“ прво цитираше изјава на македонскиот министер за надворешни ...
сите 69 | | | веќе видена

Очекуваме дека и Зоран Заев и неговата влада ќе го исполнат ветувањето што им го дадоа на граѓаните на Република Македонија за брз влез во НАТО и брз влез во ...
сите 139 | | | веќе видена

Извршните директори на компании од нафтената и автомобилската индустрија предупредуваат дека ги очекува иднина во која паричните текови може сериозно да им се ...
сите 20 | | | веќе видена

Kомитетот за внатрешен пазар и заштита на потрошувачите на Европскиот парламент оваа недела го усвои извештајот за продолжување на гаранциите за бела техника ...
сите 13 | | | веќе видена

Вкупната потрошувачка на електрична енергија во Република Македонија во 2016 година изнесува 6.455.211.414 киловат-часа, што претставува намалување од 5,81 ...
сите 12 | | | веќе видена

Пониски казнени камати ќе плаќаат граѓаните и фирмите за јулските сметки за струја, телефон, парно, вода и за земените денарски кредити. Од 1 јули, односно од ...
сите 89 | | | веќе видена

Осум нови области во Шведска се додадени на полицискиот список со особено ранливи области со висок профил каде што стапката на криминал и нивото на сиромаштија ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Центар не избра фирма што требаше да го реализира проектот за модернизација на системот за јавно осветление според кој сите светилки на јавните објекти ...
сите 5 | | | веќе видена

Мултимедијален проект „Македонска вечер“ со музичка, ликовна и поетска програма беше закажан за синоќа во Музичкиот центар „Борис Христов“ во Софија, Бугарија, ...
сите 20 | | | веќе видена

next