Дневник

Локална и увезена луксузна керамика, фибула (безопасна игла) од тракиски тип, од 4 и 3 век пред новата ера открија археолозите на локалитетот Градиште, кај ...
сите 2 | | | веќе видена

Тројца вработени во Агенцијата за катастар на недвижности во Скопје заработија кривични пријави за злоупотреби на службената положба и овластување, информираа ...
сите 2 | | | веќе видена

Благодарноста за шампионската титула на „Вардар“, Македонија безрезервно им ја покажа на играчите на пречекот во Скопје, но солзите радосници му ги подарија и ...
сите 31 | | | веќе видена

Скопјанец пукал со пиштол од тераса во скопската населба Kисела Вода, информира МВР. Според полицијата, скопјанката Л.Т. во петокот околу 8.15 часот го шетала ...
сите 7 | | | веќе видена

next