Дневник

ПО НАЈАВАТА ЗА ГРАДЕЖНИ АKТИВНОСТИ НА БУЛЕВАРОТ По најавата на градските власти дека ќе се проширува коловозот на булеварот Партизански одреди за да се добие ...
сите 23 | | | веќе видена

Kорисниците на мобилната телефонија на „Македонски телеком“ сега имаат 4Г-пристап насекаде низ Македонија. Од компанијата соопштија дека со цел да уживаат во ...
сите 3 | | | веќе видена

Еврокомесарот за буџетот Гинтер Јотингер прогнозира дека преговорите за брегзит може да почнат на 19 јуни, како што беше предвидено, пренесоа агенциите. Тој ...
сите 56 | | | веќе видена

СТЕМ Академија почнува со воведување на светски признатите едукативни платформи и програми на Мајкрософт за стекнување СТЕМ-вештини и знаење, базирани на ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската економија стагнира во првиот квартал од година. Државниот завод за статистика објави нула стапка на раст на домашниот бруто-производ. Според ...
сите 38 | | | веќе видена

Стапката на невработеност во земјава падна на најниско ниво досега и во првиот квартал од годинава изнесува 22,9 отсто. Државниот завод за статистика вчера ...
сите 31 | | | веќе видена

next