Дневник

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вчера присуствуваше на работен состанок со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, и со десничарските партии од ...
сите 27 | | | веќе видена

Актуелниот преговарач на Европската Унија за брегзит, Ги Верховштад, во изјава за интернет-изданието на германски „Цајт“ ~ објави вербална војна на Европската ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата привела скопјанец, кој завчера со секира се обидел да го нападне соседот откако претходно имале меѓусебна расправија за нивните кучиња. Според ...
| | веќе видена

Исламската држава презеде одговорност за завчерашниот терористички напад во Иран, кој веднаш ја обвини Саудиска Арабија, познат агитатор за агресија против ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателството на автономниот ирачки регион Kурдистан соопшти вчера дека во септември ќе се одржи референдум за државност и покрај противењето на официјален ...
сите 22 | | | веќе видена

Поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Б. Kоми, призна дека го отфрлил барањето од претседателот Доналд Трамп да се испита потеклото на „ласцивниот материјал“ што ...
сите 80 | | | веќе видена

Германските автомобили го имаат приматот кај граѓаните што се заинтересирани за купување половни возила. „Фолксваген“ е најпродаван автомобил во Македонија, и ...
сите 13 | | | веќе видена

Со 209 милиони евра, пари од ланската еврообврзница, кои сега се на девизната сметка на буџетот, новата Влада ќе ги плати старите долгови за 2017 година. За ...
сите 44 | | | веќе видена

next