Дневник

Владата на СДСМ во буџетот наследи 130 милиони евра, а јавниот долг не надминал 50 отсто од БДП, реагира вчера опозициската ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на премиерот ...
сите 270 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп бара од државниот секретар Рекс Тилерсон да ги обнови односите меѓу САД и Русија и да не дозволи политички превирања да ...
сите 18 | | | веќе видена

Прво двегодишно стабилизирање на состојбата во јавното обвинителство, а потоа можност опозицијата да предложи негов шеф, вети премиерот Зоран Заев во своето ...
сите 128 | | | веќе видена

Полицијата во британската грофовија Чешир стана цел на жестоки критики откако издаде предупредување за корисниците на „Фејсбук“ да размислат што пишуваат на ...
сите 30 | | | веќе видена

Вооружени лица вчера отворија оган во иранскиот парламент и во мавзолејот на ајатолахот Хомеини во престолнината Техеран, при што животот го загубија 12 лица, ...
сите 62 | | | веќе видена

Двајца разбојници вооружени со пиштол ограбиле бензинска пумпа на „Макпетрол“ и го украле прометот, вчера ноќта, во Скопје. Според полицијата, разбојништвото ...
сите 41 | | | веќе видена

Машиновозачите ќе добијат додатоци на плата за прекувремена работа, ноќна работа и за работа во викенд во износ како пред стапувањето на антикризните мерки, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Домашните банки за три месеци од годинава заработиле речиси 27 милиони евра, сума што ретко која од најсилните компании во земјата не може да си ја дозволи ни ...
сите 14 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Ангела Меркел планира да им понуди на гласачите во најголемата европска економија даночни олеснувања во следниот парламент. Меркел тврди ...
сите 75 | | | веќе видена

next