Дневник

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во Брисел имаше обраќање на вчерашната конференција на Европската народна партија (ЕПП) посветена на интеграцијата ...
сите 77 | | | веќе видена

ПО НАЈАВЕНИОТ РЕБАЛАНС Да се прекрои буџетот само за да се скратат непродуктивните трошења, но расходите за капитални трошоци да не се намалуваат, порачуваат ...
сите 26 | | | веќе видена

Kомисијата за заштита на конкуренција во Србија повела постапка против индустријата на смрзната храна „Фриком“ поради сомнение дека ја злоупотребиле ...
сите 11 | | | веќе видена

Богатите Американци ќе живеат с` подолго Младите луѓе веќе може да замислат да живеат до 100 години благодарение на квалитетното здравство, пишува „Блумберг“. ...
сите 5 | | | веќе видена

Државните инвестициски фондови планираат да се повлечат од Велика Британија по излегување на земјата од Европската Унија. Тие планираат распродавање на ...
сите 12 | | | веќе видена

СПОРЕД ИЗВОРИ НА „БРЕЈТБАРТ“ Рускиот амбасадор во САД, Сергеј Kисљак, човекот во центарот на скандалот со наводните руски врски со кампањата на Трамп, е земен ...
сите 4 | | | веќе видена

next