Дневник

Седум години по несреЌата во ЧаЈле Седум години од смртта на градежниот работник Фатмир Стафа од Албанија, кој загина при ископ на канал во гостиварското село ...
сите 4 | | | веќе видена

Меѓународната банда предводена од бугарски цариници, која ги хакирала царинските компјутерски системи на неколку држави, меѓу кои и на македонската царина, со ...
сите 8 | | | веќе видена

Изложба под наслов „Прашај ја сликата“ на авторот Сашо Поповски ќе биде отворена вечерва со почеток во 20 часот, во Галеријата на Младинскиот културен центар – ...
сите 3 | | | веќе видена

Режисерот Милчо Манчевски, кој живее и работи во Њујорк, САД, станува прв уметник од Македонија со ретроспективно претставување во Азија. Манчевски ќе се ...
сите 11 | | | веќе видена

Уметникот и архитект Едоардо Тресолди направил „фантомска“ реконструкција на уништената базилика „Санта Марија Маџоре ди Сипонто“ во Апулија, Италија. Станува ...
| | веќе видена

За шпанскиот ракометен стручњак Раул Гонзалес, по освоената титула европски првак со Вардар, нема одмор бидејќи како селектор на Македонија трофејниот стратег ...
сите 115 | | | веќе видена

next