Дневник

Битолчанецот Н.Д. е осуден на една година и седум месеци затвор и задолжително лекување во психијатриска болница оти со нож ги нападнал родителите, како и ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонецот Панде Велески (36), кој е обвинет дека уби француски турист во ноември лани во Австралија, се обидел да се убие, поради што е во притвор во болница ...
сите 11 | | | веќе видена

Европските кредитори на Грција ќе останат покуси за 123 милијарди евра според едно сценарио за олеснување на грчкиот долг со одложување на плаќањата на ...
сите 19 | | | веќе видена

Цената на златото во американски долари се искачи на највисоко ниво во последните шест недели откако беа објавени разочарувачки податоци за вработеноста во ...
сите 7 | | | веќе видена

Голден стејт вторпат ја искористи предноста на домашниот терен на стартот од финалната серија во кошаркарската НБА-лига поведувајќи со 2-0 во победи против ...
сите 113 | | | веќе видена

next