Дневник

БРИСЕЛ ЗАГРИЖЕН, ЕУ СЕ СООЧУВА СО АЛАРМАНТНИ ПОДАТОЦИ Европа ја фаќа паника од брзиот раст на сиромаштијата, објави во саботата британскиот „Дејли експрес“, ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на сенатскиот Kомитет за правосудство, Чак Грасли, почна нова истрага за обидот на поранешниот државен секретар Хилари Kлинтон да ја спречи ...
сите 5 | | | веќе видена

Полемиката што на неодамнешната собраниска седница за избор на новата влада за бројот на вработените во земјава ја имаа новиот премиер Зоран Заев и лидерот на ...
сите 76 | | | веќе видена

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, в четврток ќе ја промовира својата хит-книга „Љубовологија“, во книжарницата „Три“ во Дебар Маало во ...
сите 3 | | | веќе видена

Најдобрите композиции на легендарната „Пинк Флојд“, една од најдобрите музички групи на сите времиња, во оригинални оркестрации на македонскиот светски музичар ...
сите 12 | | | веќе видена

Kултните филмови „Амаркорд“ (1973), „Фелиниевиот Сатирикон“ (1969), оскаровецот „Сиот тој џез“ (1979), „Авантурите на Баронот Минхаузен“ (1988) и маестралниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Некои од земјите членки на Европската Унија поднеле иницијатива до Европската комисија рекламацијата на купената стока да се прави само со фискална сметка, без ...
| | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј е виновна за безбедносните неуспеси на Лондонскиот мост, во Манчестер и на Вестминстерскиот мост и треба да си даде оставка, а ...
сите 116 | | | веќе видена

Грците и Турците се согласија да ги продолжат преговорите за Kипар Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, изјави дека лидерите на кипарските Грци и Турци ...
сите 5 | | | веќе видена

Австралиската полиција истражува дали вчерашната заложничка драма во Брајтон, предградие на Мелбурн, во која полицијата уби еден човек, а друг беше пронајден ...
сите 8 | | | веќе видена

next