Самсоненко ќе гради модерна фудбалска академија

5 копии

Македонија | Денеска на прес-конференција, Вардар го презентираше проектот за изградба на новата фудбалска акдемија за дечиња до 12 години... На просторот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вчерашната прес-конференција во просториите на СЦ „Јане Сандански“ проект-менаџерот од канцеларијата на Сергеј Самсоненко, Ратко Чипушевски, го претстави ...
| | веќе видена | слични

Родителите на младите фудбалери кои тренираат во Вардар го поддржаа планот на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко за изградба на Академија за млади фудбалери ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставниците на фудбалскиот клуб Вардар на вчерашната прес-конференција истакнаа дека клубот сака да ја подигне спортската култура на повисоко ниво, а со тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самсоненко ќе гради модерна фудбалска академија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: