Сарма

The Walkers е нов македонски бенд кој периодов ја промовира својата прва песна. Станува збор за песната со наслов „Јас и Ти“ чиј текст е напишан од Валентина ...
| | веќе видена

Дејан Малзарков – Дестрикс е музичар од Гевгелија кој свири на тапани. Тој во минатото има направено одлични кавери на познати песни, а во моментов работи на ...
| | веќе видена

Работници ангажирани на едно од градилиштата во центарот на Скопје уживаат во претпладневниот ручек – гравче, зелка салата и лепче. Скромно… веројатно како и ...
сите 2 | | | веќе видена

Најголемата јапонска авио компанија ANA (All Nippon Airlines) објави дека ќе украси уште два свои авиони со ликовите од култиниот Star Wars. Ова е веќе ...
| | веќе видена

Фотографиите ни ги испрати наш читател со молба да ги објавиме што поскоро. Сликано е од автомобил (околу 8 часот наутро), па квалитетот не е баш најдобар, но ...
| | веќе видена

Ариза е македонски бренд за облека започнат од креативната Елена Петковска која изработува уникатни дизајни. На пазарот преплавен од странски и еднолични ...
| | веќе видена

На сите им е позната компјутерски генерираната музика на Супер Марио. Некому е интересна, некому досадна, но никому не му текнало дека истата музика и сите ...
| | веќе видена

Не, ова не е гиф од некој натрипан дечко. Ова е фотка од од неколку елени кои решиле дека ќе бидат брз воз. Во префектурата Ивате во Јапонија вистинскиот воз ...
| | веќе видена

Овие денови се одбележува 40 годишнината од крајот на Втората светска војна во Азија и додека политичарите се расправаат дали Јапонија треба длабоко да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Дејан и Светлана низ муабет решиле дека сакаат да одат на еуротрип, на патување низ Европа со автомобил, ама единствениот на располагање кој го имале, било ...
| | веќе видена

next