Ковачевски: Денеска е првиот чекор кон големата одлука


1 По катастрофалниот резултат на СДСМ во првиот круг на претседателските избори, каде што разликата меѓу Гордана Сиљановска-Давкова и Стево Пендаровски е ...
| | веќе видена | слични

Десет дена го делат СДСМ од барем како што покажуваат анектите, но и резултатите на првиот круг на претседателските избори, најголемиот пораз во нивното ...
| | веќе видена | слични

Народот пред 3 дена на изборите го кажа своето. Иако доживеаа тотален дебакл и пораз на првиот круг од претседателските избори и разлика која е се чини е ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ секогаш самиот се поразува себе, доказ за тоа е и феноменот Максим кој како националистичка, националромантичарска, или кај ВМРО-ДПМНЕ лажнопатриотска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) Димитар Ковачевски ги повика сите граѓани масовно да излезат на гласање на 8 мај за вториот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Ковачевски го демантира Мицкоски. Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го прозва и обвини дека подготвувал бојкот на вториот круг претседателски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шпанскиот министер за надворешни работи го осуди како „скандалозно и ужасно“ видеото објавено од неговиот израелски колега во кое се сугерира дека Хамас ќе и ...
сите 389 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 267 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 122 | | | веќе видена

Војската соопшти дека „дел од ракетите биле пресретнати“ од израелската ПВО. Вооруженото крило на Хамас, бригадите Ал-Касам, соопштија дека денеска извршиле ...
сите 157 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Денеска е првиот чекор кон големата одлука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: