„Вардар“ ќе гради академија за фудбал за деца до 12 години

Македонија | Денеска на прес-конференција, Вардар го презентираше проектот за изградба на новата фудбалска акдемија за дечиња до 12 години... На просторот на ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција во просториите на СЦ „Јане Сандански“ проект-менаџерот од канцеларијата на Сергеј Самсоненко, Ратко Чипушевски, го претстави ...
| | веќе видена | слични

Родителите на младите фудбалери кои тренираат во Вардар го поддржаа планот на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко за изградба на Академија за млади фудбалери ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 549 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 325 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 44 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 287 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура бара Владата да ја повлече одлуката за почеток на второто полугодие со физичко присуство и барем во ...
сите 126 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вардар“ ќе гради академија за фудбал за деца до 12 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: