Мицкоски: Колку е поголем бројот на тие кои што гласаат толку промените ќе бидат посилни


Добар ден на сите, благодарам на интересот. Денеска е посебен ден, денеска е убав ден, сончев ден, ден кога треба граѓаните да излезат и да гласаат. Ден кога ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од народниот митинг во Струмица претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање пред присутните граѓани, меѓу другото, кажа неколку збора и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ги слушнавме вашите гласови како одекнуваат низ улиците, одѕвонуваат од желбата за промена и обнова. И денес стојам пред вас, длабоко благодарен од вашата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатката за претседателка од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата вечерва од митингот во Струмица го праша раководството на ДУИ да кажат кој ги поддржал бидејќи, ...
| | веќе видена | слични

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ и моалицијата „Македонија повторно твоја“ во Струмица предизвика огромен интерес на граѓаните. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

И денес стојам пред вас, длабоко благодарен од вашата непоколеблива поддршка и инспириран од вашата издржливост. Дојде време уште еднаш да се слушне нашиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Треба заедно да се избориме за иднината на земјата и затоа СДСМ повикува на мобилизација на демократскиот блок околу идејата за прогрес и европски вредности. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Социјалистичката партија на Македонија цени дека обидите на СДС и ДУИ да го прогласат првиот изборен круг на претседателските избори како да не постои е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 424 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Колку е поголем бројот на тие кои што гласаат толку промените ќе бидат посилни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: