ФК Вардар со нова фудбалска академија!

2 копии

Македонија | Денеска на прес-конференција, Вардар го презентираше проектот за изградба на новата фудбалска акдемија за дечиња до 12 години... На просторот на ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција во просториите на СЦ „Јане Сандански“ проект-менаџерот од канцеларијата на Сергеј Самсоненко, Ратко Чипушевски, го претстави ...
| | веќе видена | слични

Родителите на младите фудбалери кои тренираат во Вардар го поддржаа планот на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко за изградба на Академија за млади фудбалери ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ковачевски не треба да бега од подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Тоа е во интерес на граѓаните и на Македонија. Ковачевски треба да престане ...
сите 499 | | | веќе видена

Дијалог меѓу политичките партии треба да има, но средба со опозицијата за предвремени избори не треба да се одржи, рече денеска премиерот Димитар Ковачевски, ...
сите 332 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска во Софија пред пратениците ги отфрли тврдењата дека на 22 мај во Македонија двете влади ќе стават потпис на конкретен ...
сите 298 | | | веќе видена

При посета на општина Кочани денеска направиме увид во два реализирани проекти во општината кои што се значајни за граѓаните на овие населени места, улицата ...
сите 89 | | | веќе видена

Министерот за образование, Јетон Шаќири попладнево информираше дека продолжиле разговорите со СОНК околу платите на наставниците. -На почетокот од наредната ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФК Вардар со нова фудбалска академија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: