Израел ги засили нападите, Палестинците повторно бегаат од своите домови на северот на Газа

Најголем дел од гранатирањата втор ден по ред се случиле во Беит Лахија на северниот раб на енклавата, каде што израелската армија во вторникот нареди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Палестинските безбедносни сили убиле припадник на локална вооружена група поврзана со милитантниот Исламски џихад во четвртокот на Западниот Брег, откако биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера изјави дека ќе продолжи со операцијата и покрај загриженоста на меѓународната заедница за повеќе од милион ...
| | веќе видена | слични

САД не виделе никаков веродостоен израелски план за офанзива врз градот Рафа што би предизвикало загриженост, изјави синоќа заменик-портпаролот на Белата куќа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Началникот на Генералштабот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Херзи Халеви ги одобри конечните планови за воена операција во градот Рафа и во бегалските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Без да го наведе изворот на информацијата, сајтот тврди дека израелски тенкови се на границата на Газа и се подготвени да почнат операција со која Израел сака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 456 | | | веќе видена

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 256 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 319 | | | веќе видена

„Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник на овие избори и иден мандатар и креатор на идната влада јас сум длабоко убеден дека тој ...
сите 320 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел ги засили нападите, Палестинците повторно бегаат од своите домови на северот на Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: