Помош за ДУИ и СДСМ против ВМРО-ДПМНЕ: Со 40 авиони и 100-тина автобуси иселеници доаѓаат да гласаат дури и од САД


Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

Александар Јовановски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево, иако во првиот круг имаше најмногу гласови на локалните избори, во вториот загуби ...
| | веќе видена | слични

За мене лично најголемиот победник на овие избори е колегата Александар Јовановски од Кичево, првиот кој успеа да ги сруши сите бариери и за четири години со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана Никола Ѓурѓај, упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски за “изборниот успех ...
| | веќе видена | слични

– Дозволете ми во мое лично име и во име на македонското друштво „Илинден"-Тирана и во името на Македонците во Албанија, да Ви ја честитаме големата победа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на македонското друштво „Илинден“- Тирана Никола Ѓурѓај упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за, како што вели, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досегашниот градоначалник на Охрид Константин Георгиески денеска на противкандидатот Кирил Пецаков му го честиташе остварениот резултат во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 1. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Чест ми е што во изминатите две и пол години му служев на Охрид и на охриѓани. Задоволен сум и горд на сите проекти кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 273 | | | веќе видена

Официјални лица во Норвешка тврдат дека најмалку 50 луѓе во Осло биле заразени со сојот омикрон.Случаите се поврзани со неодамнешната предбожиќна прослава на ...
сите 866 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 236 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помош за ДУИ и СДСМ против ВМРО-ДПМНЕ: Со 40 авиони и 100-тина автобуси иселеници доаѓаат да гласаат дури и од САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: