ВИДЕО | Георгиески му ја честита победата на новиот градоначалник на Охрид Кирил Пецаков


Досегашниот градоначалник на Охрид Константин Георгиески денеска на противкандидатот Кирил Пецаков му го честиташе остварениот резултат во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со врачувањето на уверенијата на избраниот градоначалник, членовите на Советот на општина Гостивар и одржувањето на конститутивната седница, денеска е означен ...
| | веќе видена | слични

Во општина Охрид, денес, официјално беше извршено примопредавањето на фукцијата градоначалник меѓу новоизбраниот градоначалник Кирил Пецаков и досегашниот ...
| | веќе видена | слични

Тој посочи дека ќе го реализираат ветеното од предизборната кампања, но и оти ќе ги завршат веќе почнатите проекти.– Вевчани ќе го вратиме на сите вевчанци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот градоначалник на Општина Демир Хисар Никола Најдовски ја презеде функцијата од досегашниот градоначалник Марјанче Стојановски. Стојановски на ...
| | веќе видена | слични

Стојановски на новиот градоначалмик му посака успешна работа, просперитет, економски развој на општината и реализација на проекти кои се во тек, како и нови ...
| | веќе видена | слични

Кирил Пецаков денеска и официјално ја презеде градоначалничката функција во Охрид. Пецаков на функцијата градоначалник доаѓа на местото на Константин ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Општинска изборна комисија Росоман, Ѓорѓи Крстевски денеска им ги врачи уверенијата на новоизбраниот градоначалник и членовите на Советот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гушкање, потпишување меморандуми и добрососедски насмевки пред јавноста, а зад затворени врати, Скопје и Софија на маса ќе ги стават главните проблеми за ...
сите 488 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија Румен Радев, на која изрази надеж дека со конституирањето ...
сите 422 | | | веќе видена

Одговорност за енергетската криза мора да има, затоа е непходно да се разрешат првите луѓе на Регулаторна, ЕСМ, но и министерот за економија и вицепремиерот за ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и владина делегација во состав Артан Груби, прв заменик на претседателот на Владата ...
сите 114 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Георгиески му ја честита победата на новиот градоначалник на Охрид Кирил Пецаков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: