Жал ми е што немам авиони, рече Јовановски по поразот од Фатмир Дехари и ДУИ во Кичево

Александар Јовановски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево, иако во првиот круг имаше најмногу гласови на локалните избори, во вториот загуби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „360 Степени“ на Алсат М телевизија истакна дека граѓаните на овие избори во Куманово ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитриевски посочи дека нема потпишано никаква предизборна коализија со ВМРО-ДПМНЕ.-Нивниот став беше принципиелен и дадоа поддршка на сите кандидати кои беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 истакна дека Шилегов бил визионер во делот на развојот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој овој мандат го доби како независен кандидат иако беше кандидиран на претходните избори како кандидат на ...
| | веќе видена | слични

Старо-новиот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето на посочи дека дел од луѓето кои се на министерски позиции, како Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 информираше дека голем број на пријатели, функционери поранешни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска и министерот за здравство Венко Филипче треба да се минато во СДСМ, смета Максим Димитриевски, градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Старо новиот градоначалник на Општина Куманово, Максим Димитриевски во Студио 10 на ТВ24 кажа дека погубните политики на СДСМ ја доведоа партијата во ваква ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно гостување во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24, градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски потенцираше дека државниот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 326 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 243 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жал ми е што немам авиони, рече Јовановски по поразот од Фатмир Дехари и ДУИ во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: