„Борис Трајковски“ под клуч, масовна имунизација викендов само во Србија


Руските здравствени власти денеска соопштија дека е забележано рекордно ниво на смртност на дневно ниво како последица на Ковид-19. Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Русија имаше амбициозен план да вакцинира 30 милиони луѓе до средина на јуни, но остана покуса за една третина. Токму затоа, повеќето регионални влади низ ...
| | веќе видена | слични

Босна и Херцеговина сама си ископа ковид-19 дупка. Земјата која политички и административно, беше до колена во неволји и пред пандемијата на коронавирусот - ...
| | веќе видена | слични

Русија регистрираше најмногу новозаразени со коронавирусот за еден ден и најголем број на смртни случаи од крајот на јануари. Властите пријавиле 20.182 нови ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
13 копии

Работодавачите во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Пејачката Ребека пред Собранието пееше и се обрати пред насобраните граѓани. Таа изјави дека оние кои носат црни костумчиња, ако ставиле француски парфем, не ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Борис Трајковски“ под клуч, масовна имунизација викендов само во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: