САД ќе донира 500.000 дози „Фајзер“ на БиХ

12 копии

Данска ќе им донира два милиони дози вакцини АстраЗенека против  ковид 19 на Албанија, Босна и Херцеговина, Македонија и Косово, како и дополнителни милион ...
| | веќе видена | слични

Данска ќе донира два милиони доза вакцина од компанијата АстраЗенека на Албанија, Босна и Херцеговина, Македонија и Косово, како и дополнителни милиони дози ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
4 копии

Научниците сè уште не се сигурни дека иста ситуација е можна и кај лицата кои имунитетот го стекнале само со вакцинација, без прележан Ковид-19. Вакцините ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцините на Фајзер и Модернаможат да обезбедат имунитет на Корона вирусот кој што ќе трае со години, можеби цел живот, тврди нова студија.Студијата објавена ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од новата научна студија посветена на коронавирусот покажуваат дека вакцините Фајзер и Модерна можат да обезбедат имунитет на коронавирусот што ќе ...
| | веќе видена | слични

Студијата објавена денеска, сугерира дека на повеќето луѓе кои биле вакцинирани со некои од mRNA вакцините, нема да им треба трета доза од вакцината, но под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ќе донира 500.000 дози „Фајзер“ на БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: