­Колку сме блиску до имунитетот на стадо

2 копии
3 копии

Истражувањето сугерира дека лицата кои ги примиле овие вакцини можеби нема да треба да примаат трета доза воопшто Нова студија на Универзитетот Оксфорд ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот Џонс Хопкинс денес објави дека глобалната бројка на заразени со ковид-19 достигнала над 180 милиони Асошиетед прес објави дека нејзина анализа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите случаи на Ковид-19 веројатно се појавиле во Кина меѓу почетокот на октомври и средината на ноември 2019 година, тврдат британски научници во новите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 198 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 179 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

­Колку сме блиску до имунитетот на стадо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: