Во Русија најмногу новозаразени и починати од јануари- за одредени категории на луѓе вакцинирањето ќе биде задолжително

Русија регистрираше најмногу новозаразени со коронавирусот за еден ден и најголем број на смртни случаи од крајот на јануари. Властите пријавиле 20.182 нови ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Властите во Сан Хозе, Калифорнија, донесоа нов закон со кој се бара сопствениците на оружје да имаат осигурување од одговорност и да плаќаат такса за да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Главниот град на Обединетите Арапски Емирати, Абу Даби, објави голем број јавни места кои наскоро ќе бидат отворени само за лица вакцинирани против ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Москва, каде што во последните 24 часа се потврдени 6 723 нови случаи на инфекција со коронавирус, а 114 починаа, од денеска ќе стапат на сила нови ...
| | веќе видена | слични

Во Москва од денеска во ресторани и кафулиња ќе можат да одат само граѓаните кои примиле вакцина против коронавирус, оние кои прележале Ковид-19 во последните ...
| | веќе видена | слични

Русија конечно призна дека има проблем со вакцинацијата - но со експлозијата на нови случаи што доведоа до најголем број од јануари, се поставува прашањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Русија најмногу новозаразени и починати од јануари- за одредени категории на луѓе вакцинирањето ќе биде задолжително

Од:
До кого (е-маил):
Порака: