Русија со дури 21 665 позитивни случаи и 619 починати од Ковид 19 во последните 24 часа

Руските здравствени власти денеска соопштија дека е забележано рекордно ниво на смртност на дневно ниво како последица на Ковид-19. Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Задолжителната вакцинација против Ковид-19 за сите возрасни лица се воведува во Таџикистан, објави вчера владата во Душанбе. Според информацијата, луѓето над ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Кремљ засега ја отфрла можноста за заклучување поради новиот бран на епидемијата со коронавирусот, иако четврти ден по ред има рекорден број на смртни случаи ...
| | веќе видена | слични

Руската вакцина против коронавирусот Спутник V во Обединетите Арапски Емирати покажа ефикасност од 97,8 отсто, објави рускиот фонд за директни инвестиции. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, одобри безвизни посети на оваа земја од 15 јули на граѓаните на 73 земји со цел вакцинирање против Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повторна вакцинација против коронавирусот започна денеска во Москва, што е објавено и на веб-страницата на градоначалникот, Сергеј Собјанин и владата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцината „Спутник в“ не треба да се модифицира во моментот, бидејќи сè уште е многу ефикасна во борбата против ширењето на Ковид-19, изјави денеска Владимир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 844 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 145 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија со дури 21 665 позитивни случаи и 619 починати од Ковид 19 во последните 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: