Новиот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Маурицио Сари, сака во пролетниот дел од актуелната сезона на располагање да ги има и услугите на најдобриот ...
сите 7 | | | веќе видена

Екипата на Оклахома Сити Тандер ја оствари осмата сезонска победа во НБА лигата и тоа над составот на Феникс Санс кого го добија пред своите гледачи со ...
сите 6 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен вели дека не е сигурен дали ќе отвори преговори за нов договор со Тотенхем, откако досега не успеа да се договори, а Барселона покажа интерес ...
сите 10 | | | веќе видена

Илија Несторовски и Александар Трајковски ќе имаат нови сопственици, а американска фирма од Њујорк ќе го купи Палермо. И тоа комплетниот дел од акциите, со што ...
сите 2 | | | веќе видена

Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Сривадханапрада. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
сите 15 | | | веќе видена

Посочената судиска тројка уште од стартот на натпреварот покажа дека во Тетово пристигна со оданпред подготвено сценарио, во кое ФК Тетекс треба да загуби. ...
| | веќе видена

next