Зоран Заев

  во

  Демократската партија на Турците во Македонија (ДПТМ), со соопштение истакна дека ги поддржува уставните измени, и прифаќањето на Договорот од Преспа, кој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Решеност да оди до крај за Договорот од Преспа изрази грчкиот премиер Алексис Ципрас, порачувајќи дека исто како што соседите не се повлекоа, така и Грција ...
  сите 593 | | | веќе видена

  Вмровчето Трендо кој почна жустро да пцуе и да колне по уставните промени во државата и по договорот од Преспа на својот портал Оф Нет одамна има поставено ...
  | | веќе видена | слични

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Само владата за една намена, заглавена во криминогени ...
  сите 51 | | | веќе видена

  „Само владата за една намена, заглавена во криминогени делувања може да се радува на промена на Устав со цел промена на уставното име Република Македонија, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Само владата за една намена, заглавена во криминогени делувања може да се радува на промена на Устав со цел промена на уставното име Република Македонија, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Три дена откако беа изгласани уставните измени кои се веќе објавени во Службен весник и со кои Република Македонија додава во името Северна, собраниската ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку својот портпарол Наум Стоилковски, на прес-конференција уште еднаш ја нападна власта за промена на името, и нивната еуфорија која ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Нови лични карти и пасоши ќе треба да си набават граѓаните, како и нови ознаки на регистарските таблички на нивните возила, најдоцна во рок од пет години ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Само владата за една намена, заглавена во криминогени делувања може да се радува на промена на Устав со цел промена на уставното име Република Македонија, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Германскиот печат преку коментари и анализи се осврнува на напрегнатата политичка ситуација во Грција по оставката на министерот за одбрана Каменос спроти ...
  сите 567 | | | веќе видена

  Странскиот измеќар Зоран Заев брише сѐ што е македонско, за Македонија да стане членка на НАТО заради заштита на украденото од позиција на власт, обвинуваат од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Странскиот измеќар Зоран Заев брише се што е македонско за Македонија да стане членка на НАТО заради заштита на украденото од позиција на власт бидејќи НАТО не ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Иако граѓаните на Република Македонија јасно порачаа дека се против промена на името и договорот од Преспа, сепак криминалната власт насилнички по пат на уцени ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Странскиот измеќар Зоран Заев брише сѐ што е македонско, за Македонија да стане членка на НАТО заради заштита на украденото од позиција на власт, обвинуваат од ...
  сите 20 | | | веќе видена