Зоран Заев

  во

  Денеска Зоран Заев има митинг во Охрид, а пред митингот според сведоштва на граѓани т.н. активисти на СДСМ делат дрва за огрев низ Охрид, иако грејната сезона ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека очекува успешни претседателски избори и постигнување на цензусот во вториот изборен круг, во спротивно смета би се ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев заедно со вицепремиерот и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска беше во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со вицепремиерот и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски беше во посета на општина Шуто Оризари каде што ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев заедно со вицепремиерот и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска беше во посета на општина ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Шест улици во периферниот дел на Општина Шуто Оризари се поплочени со донации од приватни фирми. Поставената патна инфраструктура создава можност и за идната ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Горан Момировски од тимот на кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска Давкова ги информирал претставниците на ОБСЕ-ОДИХР,набљудувачката мисија на ОБСЕ ...
  сите 23 | | | веќе видена

  – Повикувам на масовна излезност и на демократски и успешни претседателски избори, во недела, на 21 април и потоа на 5 мај, во името на брзиот развој на нашата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Премиерот на РСМ, Зоран Заев повика на на масовна излезност и на демократски и успешни претседателски избори „во името на брзиот развој на нашата држава!“ ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Зоран Заев, Стево Пендаровски и СДСМ се промотори и заштитници на криминалот. Зоран Заев е единствениот политичар три пати аболициран за криминал, а ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека очекува успешни претседателски избори и постигнување на цензусот во вториот изборен круг, во спротивно смета би се ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 70 | | | веќе видена