Зоран Заев

  во

  Премиерот Зоран Заев ги потврди информациите од соседните држави, Албанија и Црна Гора, дека Груевски поминал од нивна територија. Тој ги отфрли сите гласини ...
  сите 135 | | | веќе видена

  1 Сте го гледале ли „Монти Пајтон и Светиот грал“? Кога Џон Клиз и другарчињата треба да поминат преку Мостот на смртта, а вештерот ги фрла сите во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев најави дека следната недела ќе почне дебата за новиот Клинички центар во парламентот. „Во Владата заврши комисијата за делот на локациите. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев најави дека следната недела ќе почне дебата за новиот Клинички центар во парламентот. „Во Владата заврши комисијата за делот на локациите. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев кажа дека очекува и избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски кој бара азил во Будимпешта и Унгарија да кажат дали тој е во ...
  сите 366 | | | веќе видена

  По денешната прес конференција на која македонскиот премиер Зоран Заев го праша поранешниот премиер Груевски, но и државата Унгарија дали Груевски доброволно ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Ќе направиме сѐ што е во наша надлежност и сѐ што имаме на располагање како инструменти Никола Груевски да биде екстрадиран дома и да ја отслужи својата казна. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Министерот за финансии Драган Тевдовски смета дека Владата успешно управува со јавниот долг и оти очекува тој следната година да се заврши под проектираното ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман којашто предводеше делегација на ММФ како ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Прмиерот Зоран Заев најави дека следната недела ќе почне дебата за новиот Клинички центар во Парламентот.„Во Владата заврши Комисијата, за делот на локациите. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Министерот за финансии Драган Тевдовски смета дека Владата успешно управува со јавниот долг и оти очекува тој следната година да се заврши под проектираното ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман, којашто предводеше делегација на ММФ како ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во интервју за „360 степени“ најави можни корекции на нацрт-амандманите на Уставот предложени од Владата. По реакциите на дел од партиите ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Министерот за финансии, Драган Тевдовски смета дека Владата успешно управува со јавниот долг и очекува тој следната година да се заврши под проектираното ниво ...
  сите 249 | | | веќе видена

  За Клиничкиот центар следува идната седмица дебата во Парламентот. Во Владата заврши Комисијата, за делот на локациите. Покрај постоечката локација во Скопје ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Скопје Север, Петровец и Ѓорче Петров се трите локации меѓу кои ќе се избира каде ќе се гради новиот Клинички центар. Премиерот Зоран Заев денеска соопшти дека ...
  сите 69 | | | веќе видена

  За Клиничкиот центар следува идната седмица дебата во Парламентот. Во Владата заврши Комисијата, за делот на локациите. Покрај постоечката локација во Скопје ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Покачување на платите од 10 отсто за лекарите и 5 отсто за медицинските сестри и останатите здравствени работници стартува од јануари, кажа премиерот Зоран ...
  сите 47 | | | веќе видена