Зоран Заев

  во

  Советот на општина Гостивар одржа комеморативна седница на која присуствуваа покрај градоначалникот Арбен Таравари присуствуваа и премиерот Зоран Заев, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Советот на општина Гостивар одржа комеморативна седница на која присуствуваа покрај градоначалникот Арбен Таравари присуствуваа и премиерот Зоран Заев, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  14 луѓе вчера го изгубија својот живот во сообраќајната несреќа на патот Скопје – Тетово. Седум од хоспитализираните се во тешка состојба. Четворица со потешки ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сочувства за загубата на 14 лица во несреќата која ја зави во црно цела Македонија доаѓаат од цел свет. Германскиот амбасадор Томас Герберих, испрати телеграма ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Сочувства за загубата на 14 лица во несреќата која ја зави во црно цела Македонија доаѓаат од цел свет. Германскиот амбасадор Томас Герберих, испрати телеграма ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Премиерот, Зоран Заев придружуван од вицепремиерите, Спасовски и Османи и министрите, Филипче и Фазлиу, денеска присуствуваше на Комеморативната седница ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружуван од вицепремиерите, Спасовски и Османи и министрите, Филипче и Фазлиу, денеска ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, по посетата на повредените во сообраќајната несреќа, извести дека истрагата за настанот е во тек, а сериозни информации се очекуваат од ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Седум од хоспитализираните се во тешка состојба. Четворица со потешки повреди се на интензивното одделение во болницата „8-ми септември“, а двајца се во тешка ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Емотивно е во Гостивар, емотивни беа и обраќањата во општиата каде знамињата се на половина копје. Тридневна жалост во Гостивар, граѓаните се во шок. Премиерот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш го поздрави стапувањето во сила на Договорот од Преспа со кој се реши долгогодишниот спор меѓу Скопје ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Загубата е ненадоместлива, но не сте сами и нема да ве оставиме сами. Духовно сме со вас, а ќе бидеме со вас и во иднина. Преземаме обврска да им помогнеме на ...
  сите 121 | | | веќе видена