Зоран Заев

  во

  Во скратен мандат СДСМ постигна многу на сите полиња - по решавање на спорот со Грција и потпишувањето на договорот со Бугарија, се отвори евроатланската ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Заради поголема транспарентност Владата на својата интернет-страница започна со објавување на нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  – Честитки до македонските пријатели во СДСМ и до Зоран Заев кои денес одржаа дигитален конгрес. Го избраа вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук ја обвини Владата на премиерот Зоран Заев за новите 22 жртви од коронавирусот во Македонија. „Додека Заев ...
  сите 251 | | | веќе видена

  Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска најави можна нова декларација или изјава со која ќе се зацврсти договорот за добрососедство со Бугарија, во насока на деблокада на ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Партискиот претседател да се бира на внатрепартиски избори, целосна родова еднаквост, форумот на жени и СДММ да се воведат како трајни партиски тела, формирање ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Поранешниот разузнувал Зоран Верушевски е најплатениот советник на премиерот Зоран Заев, објави „ Фактор “. Кај вработените убедливо најплатен е поранешниот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Оваа одлука денеска ја усвои Конгресот на СДСМ, а во пракса ќе се спроведе првата половина од 2021 година кога истекува мандатот на Зоран Заев. Тој рече дека ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Во скратен мандат, за помалку од три години постигнавме многу, на речиси сите полиња, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев во обраќањето на 25. Конгрес на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  СДСМ од денес гордо може да соопшти дека е првата партија во земјата и регионот и една од ретките во Европа и во светот која има целосна родова еднаквост и ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска одоговарајќи на новинарско прашање најави дека Владата е подготвена да даде усна или писмена изјава дека Република Северна ...
  | | веќе видена | слични

  Зоран Заев денеска повтори дека нема потреба од нов договор со Бугарија бидејќи постоечкиот е одличен. Појаснувајќи ја својата неодамнешна изјава дека за ...
  сите 633 | | | веќе видена

  СДСМ од денес гордо може да соопшти дека е првата партија во земјата и регионот и една од ретките во Европа и во светот која има целосна родова еднаквост и ...
  сите 130 | | | веќе видена