Зоран Заев

  во

  Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со делегација на германското Министерство за надворешни работи, составена од специјалниот претставник за Југоисточна ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Полска ја поддржува евро-атлантските интеграции на Република Северна Македонија, а полскиот Парламент наскоро ќе го ратификува Протоколот за прием на земјата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Полска ја поддржува евро-атлантските интеграции на Република Северна Македонија, а полскиот Парламент наскоро ќе го ратификува Протоколот за прием на земјата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО ДПМНЕ има три услови за да гласа за новиот закон за Јавното обвинителство. Како што соопшти на прес конференцијата претставникот на ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Дали Министерството за внатрешни работи и Јавното обвинителство ќе покренaт истрага по допрен глас за говор на омраза и повик за насилство против музичарот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Првпат во својата историја Република Северна Македонија и нејзините граѓани од католичка вероисповед, но и сите други граѓани на чело со претседателот и ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со делегација на германското Министерство за надворешни работи, составена од специјалниот претставник за Југоисточна ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Полскиот Парламент наскоро ќе го ратификува Протоколот за прием на нашата држава во НАТО и поддршка за евроатлантските интеграции на Република Северна ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Полска ја поддржува евро-атлантските интеграции на Република Северна Македонија, а полскиот Парламент наскоро ќе го ратификува Протоколот за прием на земјата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Ришард Терлечки, заменик претседател на Парламентот на Република ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Ришард Терлечки, заменик претседател на Парламентот на Република ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во скоро време полскиот Парламент ќе го ратификува Протоколот за прием на нашата држава во НАТО, рече премиерот Зоран Заев по средбата со Ришард Терлечки, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Општество кое ги прифаќа различностите и кое дава шанса за сите да можат да се развиваат во него е вистински обединето општество. Шареноликост која ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Првпат во својата историја Република Северна Македонија и нејзините граѓани од католичка вероисповед, но и сите други граѓани на чело со претседателот и ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Првпат во својата историја Република Северна Македонија и нејзините граѓани од католичка вероисповед, но и сите други граѓани на чело со претседателот и ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Основниот суд Скопје-2 донесе одлука за времена мерка, забрана за продажба на книгата на Стојан Андов „До атентатот и по него“, по тужбата на Љубомир Фрчкоски ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Канал 5 ТВ попладнево ги упати официјалните покани за „ТВ дуелот на деценијата“,помеѓу претседателот на СДСМ и премиер, г-дин Зоран Заев, и претседателот на ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Полска ја поддржува евро-атлантските интеграции на Република Северна Македонија, а полскиот Парламент наскоро ќе го ратификува Протоколот за прием на земјата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Работната група на опозицијата денеска треба до владината работна група да ги поднесе своите амандмани на Предлог законот за јавно обвинителство со кој се ...
  сите 219 | | | веќе видена