Зоран Заев

  во

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори. Без разлика дали тие биле ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Oд ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираа дека премиерот, Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека поранешниот премиер, Никола Груевски бил киднапиран. „Со ...
  сите 304 | | | веќе видена

  Кочо Анѓушев лаже како неговиот ментор аболицираниот Зоран Заев. Со истите приказни аболицираниот Заев и картелот околу него ги измамија граѓаните и минатата ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
  сите 304 | | | веќе видена

  Со истите приказни аболицираниот Заев и картелот околу него ги измамија граѓаните и минатата година. Ветуваа развоен буџет, раст на економијата, кратење на ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Според сè уште непотврдена информација, поранешниот македонски премиер Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија, објави бугарската агенција „Фокус“ ...
  сите 304 | | | веќе видена

  Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
  сите 304 | | | веќе видена