Зоран Заев

  во

  Одлука за разрешување е сериозен израз на одговорност и примање на порките од страна на граѓаните од претседателските избори како и амбициите за наше ...
  сите 117 | | | веќе видена

  -Љупчо Николовски нема повеќе да биде министер за земјоделие, туку ќе биде генералниот секретар на СДСМ, наместо претходниот Александар Кирацовски-изјави ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Со добивањето на новата функција генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски повеќе нема да биде министер за земјоделство. Лидерот на СДСМ Зоран Заев рече ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Резултатите од претседателските избори и можните кадровски смени во партиските редови, но и во извршната власт се тема на вечерашната седница на Централниот ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Метлата која ја најави лидерот на СДСМ и премиер на Македонија, Зоран Заев, заигра. Но таа удри главно по скопското и кумановското крило. Дали Заев реши да ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Актуелниот министер за земјоделство Љупчо Николовски ќе го заземе местото на Александар Кирацовски, како генерален секретар на СДСМ, откако Централниот одбор ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Партиски извори и официјално за 1ТВ п потврдија дека на централен е разрешен и генералниот секретар на СДСМ Алексндар Кирацовски, како и Миле Зечевиќ кој беше ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Почна чистката во СДСМ – на вечерашната седница на Централниот oдбор на партијата оставки поднеле сите потпретседатели: Фросина Ременски, Дамјан Манчевски, ...
  сите 117 | | | веќе видена

  ВМРО ДПМНЕ побара од премиерот Заев да си поднесе оставка. „Единствен начин Зоран Заев да и помогне на Македонија е самиот да ја понесе одговорноста на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Резултатите од претседателските избори и можните кадровски смени во партиските редови, но и во извршната власт се тема на вечерашната седница на Централниот ...
  сите 117 | | | веќе видена

  На вечерашнава седница на Централниот одбор поднесуваат оставки сите потпретседатели на СДСМ Фросина Ременски, Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски, Мухамед ...
  сите 117 | | | веќе видена

  На вечерашнава седница на Централниот одбор поднесуваат оставки сите потпретседатели на СДСМ Фросина Ременски, Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски, Мухамед ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Според неофицијални информации, шесте потпретседатели на СДСМ ќе си поднесат оставки по чистката што ја најави премиерот Зоран Заев. Потпретседатели на СДСМ ...
  | | веќе видена | слични