Приштина

  во

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска оцени дека обидите на ЕУ за посредувањето помеѓу Белград и Приштина пропаднале, додавајќи дека врз ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај објави денеска дека примил писмо од германската канцеларка Ангела Меркел, во кое таа го поддржува Косово во намерата за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска оцени дека обидите на ЕУ за посредувањето помеѓу Белград и Приштина пропаднале, додавајќи дека врз ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бриселскиот дијалог очигледно е мртов, но „актерите“ не смеат да се тргнат од сцената и играат на картата на „кукупување време“, смета основачот на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Амбасадорот на Велика Британија во Приштина, Руаири О’Конел изјавил дека за време на разговор со корисници на „Фејсбук“ на Косово дека одделни земји го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Бриселскиот дијалог очигледно е мртов, но „актерите“ не смеат да се тргнат од сцената и играат на картата на „кукупување време“, смета основачот на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Премиерот на привремените институции во Приштина Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџа, наговестија можност за прекин на дијалогот со Белград, доколку ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџај навестија можност за прекин на дијалогот со Белград. Тие навеле дека тоа ќе биде направено ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџај навестија можност за прекин на дијалогот со Белград. Тие навеле дека тоа ќе биде направено ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџај навестија можност за прекин на дијалогот со Белград. Тие навеле дека тоа ќе биде направено ...
  сите 111 | | | веќе видена