Приштина

  во

  Генералната секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу за време на својата дводневна посета на Македонија изрази поддршка за европската ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Косово, Филип Коснет прв ја напушти зградата на косовското Собрание, каде што одржа состанок со парламентарниот спикер Кадри Весели ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Генералната секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу за време на својата дводневна посета на Македонија изрази поддршка за европската ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Косово е решено засекогаш да го зачува стратешкото партнерство со САД и ова нема да се смени никогаш, изјави претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Генералната секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу за време на својата дводневна посета на Македонија изрази поддршка за европската ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Косово е решено засекогаш да го зачува стратешкото партнерство со САД и ова нема да се смени никогаш, изјави претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Околу 100 рудари во рудникот „Стари трг“ во близината на Трепча, биле заробени на некои 700 метри под површината после дефект на електричната мрежа. Меѓутоа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Косово е решено засекогаш да го зачува стратешкото партнерство со САД и ова нема да се смени никогаш, изјави претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Косово е решено засекогаш да го зачува стратешкото партнерство со САД и ова нема да се смени никогаш, изјави претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Косово, Филип Коснет прв ја напушти зградата на косовското Собрание, каде што одржа состанок со парламентарниот спикер Кадри Весели ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев потенцираше дека изградбата на патиштата ќе го заживее градежништвото, за кое има реални очекувања дека ќе даде ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Во 2019 година во патната инфраструктура ќе започнат со реализација 420 километри со вкупна вредност од околу 23 милиони евра, најави денеска Владата. Како што ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Дел од локалните медиуми оценуваат дека проблемот би можело да доведе до дестабилизација и на внатрешен план, односно до пад на владата на Рамуш Харадинај. ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ изјави дека ни Шерлок Холмс не би можел да утврди колку земји го признале Косово, и истакна дека треба да ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ изјави дека ни Шерлок Холмс не би можел да утврди колку земји го признале Косово, и истакна дека треба да ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска избегна да даде директен одговор дали неговата Влада, по притисоците од САД, Европската унија, но и од внатрешните ...
  сите 175 | | | веќе видена