Приштина

  во

  Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџај навестија можност за прекин на дијалогот со Белград. Тие навеле дека тоа ќе биде направено ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Србија и Косово синоќа не успеаја да пронајдат заедничко решение во најновите обиди да се приближат кон постигнување на договор за нормализација на односите ...
  сите 61 | | | веќе видена

  По вчерашниот дијалог меѓу Белград и Приштина, од кабинетот на комесарката за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини, е соопштено дека Европската Унија ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Србија и Косово синоќа не успеаја да пронајдат заедничко решение во најновите обиди да се приближат кон постигнување на договор за нормализација на односите ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговиот заменик Енвер Хоџај најавија можност за прекин на дијалогот со Србија, доколку Советот на министри на Европската ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговиот заменик Енвер Хоџај најавија можност за прекин на дијалогот со Србија, доколку Советот на министри на Европската ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговиот заменик Енвер Хоџај најавија можност за прекин на дијалогот со Србија, доколку Советот на министри на Европската ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Србија и Косово синоќа не успеаја да пронајдат заедничко решение во најновите обиди да се приближат кон постигнување на договор за нормализација на односите ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговиот заменик Енвер Хоџај најавија можност за прекин на дијалогот со Србија, доколку Советот на министри на Европската ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Новата рунда преговори помеѓу Белград и Приштина за нормализација на односите на двете земји не донесе напредок. Српскиот претседател Александар Вучиќ смета ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Србија и Косово синоќа не успеаја да пронајдат заедничко решение во најновите обиди да се приближат кон постигнување на договор за нормализација на односите ...
  сите 94 | | | веќе видена

  По вчерашниот дијалог меѓу Белград и Приштина, од кабинетот на комесарката за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини, е соопштено дека Европската Унија ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Новата рунда преговори помеѓу Белград и Приштина за нормализација на односите на двете земји не донесе напредок. Српскиот претседател Александар Вучиќ смета ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва изјави дека дијалогот со Приштина ќе продолжи откако косовските власти ќе ги повлечат противправните мерки. – ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај порача денеска дека, и покрај критиките од Европската унија, Владата нема да ја повлече одлуката за зголемување на таксите ...
  сите 55 | | | веќе видена